Audi S6 RS6 C6 5.0 5.2 V10 Supertech valve spring set SPR-A2416-V10
Part number SPR-A2416-V10
Supertech valve single spring set
Audi RS6 C6 - 5.0 V10 TFSI
Audi S6 C6, S8 D3, R8 - 5.2 V10 FSI
Доступность:0 шт.
Информация
Spring data:
Seat pressure - 73lbs @ 37.40mm (intake), 85lbs @ 36mm (exhaust)
Open (lift) pressure - 178lbs @ 10mm (intake), 190lbs @ 10mm (exhaust)
Max lift - 12.50mm (intake), 11.00mm (exhaust)
Spring coil bind - 24.90mm
Rate - 10.50lbs/mm
Spring outer diameter - 24.00mm
Spring inner diameter - 16.50mm