Audi S2 RS2 S4 S6 2.2T 20V Wiseco Pistons CR 8.1 82mm KE295M82AP
Part number KE295M82AP
Wiseco forged piston kit (5 pcs.) 82.00mm CR 8.1:1
Audi Quattro UR, 200, S2, RS2, S4, S6 - 2.2 20V Turbo (3B, ABY, ADU, AAN)
Доступность:1 шт.
Информация
Product detailed specification
Bore size
82.00mm
Stroke
86.40mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.1:1
OEM compression ratio (CR)
9.3:1
Dome volume (CC)
-7.40cm3
Compression height (CH)
32.65mm
Pin diameter
20mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; FSR Series
Fits for
Audi 2.2 20V Turbo (3B, ABY, ADU, AAN)
Вам также может понравиться
Audi 200 S2 S4 RS2 2.2 20V Turbo FCP H-beam connecting rods 144mm
Audi S2 RS2 2.2T 20V 3B AAN FCP cтальные шатуны 144mm профиль H