Subaru WRX STI 2.5 EJ257 Wiseco pistons 99.50mm CR 9.0 K598M995AP
Part number K598M995AP
Wiseco forged piston kit (4 pcs.) 99.50mm CR 9.0:1
Subaru Impreza WRX STI - 2.5 (EJ257)
Доступность:1 шт.
Информация
Product detailed specification
Bore size
99.50mm
Stroke
79.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
8.0:1
Dome volume (CC)
-19cm3
Compression height (CH)
30.70mm
Pin diameter
23mm