Audi TTRS 2.5 20V TFSI Wiseco Schmiedekolben CR 9.2 82.50mm K743M825
Teilenummer K743M825
Wiseco schmiedekolben Satz (5 Stk.) 82.50mm CR 9.2:1
Audi TTRS - 2.5 20V Turbo (CEPA, CEPB)
Verfügbarkeit:1 Artikel
Information
Product detailed specification
Bore size
82.50mm
Stroke
92.80mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.2:1
OEM compression ratio (CR)
10.0:1
Dome volume (CC)
-9.50cm3
Compression height (CH)
29.60mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous
Fits for
Audi TTRS 2.5 20V TFSI